Anime: Darker than Black: Ryuusei no Gemini

Darker than Black: Gemini of the Meteor, Darker than BLACK 2nd Season, Darker than BLACK Second Season, DTB2, DARKER THAN BLACK 流星の双子,
OPIS:

Druga seria Darker than Black przenosi nas o dwa lata wprzód do rosyjskiego, spokojnego miasta Władywostok gdzie poznamy naszą główną bohaterkę - Suou Pavlichenko - 13 letnią uczennicę, której hobby jest fotografia. Miejscowość jest z pozoru spokojna, a akcja toczy się zimą. Jej ojciec jest "zwariowanym" naukowcem, lecz mimo tego kocha go nade wszystko a jej brat jest izolowany od społeczeństwa, gdyż w wyniku strasznego wypadku stracił oko i stał się Kontraktorem. Nie zapominajmy jednak o naszym głównym bohaterze - BK-201, prościej Hei, niestety, zaczął pić i można zdecydowanie zauważyć, że przeżywa upadek społeczny. Pewnego dnia napotyka Suou, kiedy to dostał misję zabicia jej ojca i z własnych powodów pomaga ściganej przez tajemniczą organizację dziewczynie w ucieczce do Tokyo.
by Maksst

Gatunki:
Pozostałe tagi:

Powiązane Serie

Postacie

character

Hei

Główna

staff
character

July

Główna

staff
character

Mao

Główna

staff
character

Amber

Drugoplanowa

staff
character

April

Drugoplanowa

staff
character

Ariel

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Abingdon Boys School

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

STEREOPONY

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Akai,Toshifumi

Animator Klatek Kluczowych

character

Bolton,Z. Charles

Reżyser Dubbingu

character

Fukunaga,Gen

Producent Wykonawczy

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Darker Than Black II(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Darker Than Black II w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • Patriszka avatar Użytkownik
  2016-12-18 15:24:00 #470494
  Patriszka pisze:
  Druga seria drastycznie się różni od pierwszej ale to było do przewidzenia po obejrzeniu czterech odcinków OVA. Stworzono nową historię do powstałego wcześniej tytułu wyjaśniając parę nieznanych nam elementów z pierwszej serii. Szczerze powiedziawszy bardzo szybko oglądało mi się tę serię (co właściwie bardzo mi się podobało) ale zakończenie było bolesne bo nie będzie żadnej kontynuacji. Tak czy inaczej trudno mi stwierdzić, która seria była ciekawsza, chyba pierwsza. W tej nie podobał mi się szybki obrót fabuły, mało głównego bohatera jakim jest Hei (przynajmniej mniej niż w pierwszej części) i ogólnie dopowiedzenie wzięte znikąd.
 • Roette avatar Użytkownik
  2016-10-17 21:24:36 #467582
  Roette pisze:
  Ostatnie wpisy na forum.
  Darker Than Black II w Dyskusje o konkretnych tytułach
  Co o tym sądzić?
  To nie to samo anime co część pierwsza.
  DARKER THAN BLACK: RYUUSEI NO GEMINI w pewnym sensie nie jest kontynuacją pierwszego sezonu. Nie spodziewajcie się dalszej części wcześniejszej fabuły, wyjaśnień do niej. W seznie II nadpisano całkiem nową historię, w której realia znowu trzeba się wczuć. Starzy bohaterowie, z którymi sympatyzowaliśmy wcześniej przejdą swoistą przemianę.
  Z tego powodu anime bazuje na wywoływaniu całkiem innych uczuć. To, co wcześniej starano się ukryć rozbłysło teraz z wielką mocą - okrucieństwo. Okrucieństwo świata czy Heia.
  Nie nakręcajcie się jednak, o ile początkowo wszystko szło dobrze o tyle później wszystko zawalili - końcowe sceny to tragedia.
  Oprócz zażenowania serią nie czułam kompletnie nic. Jak można spłycić śmierć do tego stopnia? - czyją śmierć, nie zdradzę.
  Na pocieszenie zaserwowano nam tylko ładne, białe kwiaty.
  A śmierć ta była okrutna, wśród białych kwiatów zrobiono z człowieka przedmiot - zabrano to, co określa nasze "ja".
  Białe kwiaty (podkreślam ich obecność po raz trzeci) powinny być przeciwwagą dla scen mających miejsce na polu nimi porośniętym. Kolor sceny można określić mianem - bura, bez wyrazu, co odbiło się i na scenerii. Kwiaty winny być elementem podkreślającym różnicę między ideałem a rzeczywistością, dostaliśmy natomiast tylko "ładne, białe kwiaty".
  To chyba dobry przykład na to jak bardzo można zniszczyć dobrze zapowiadającą się fabułę: "ładne, bez wyrazu - bez polotu, nijakie".
  Zbyt szybkie zmiany w obrębie grona "głównych bohaterów", fabuła bez polotu a wszystko okraszone scenami uczuciowo-bezuczuciowymi. Całkowicie spłycili wszystko co się dało, nawet fabułę potraktowano po macoszemu.
  To może teraz coś dobrego?
  Przemiana bohaterów, a bardziej skupienie się na innych cechach ich charakteru.
  Ładny opening i ending ... tsa, koniec dobroci!
  W ostatecznym rozrachunku, serię oceniam na naciągane 6/10.
  Tragedia, tragedia, TRAGEDIA!
 • Hatake_Kakashi avatar Użytkownik
  2016-10-06 22:47:49 #466480
  Hatake_Kakashi pisze:
  Druga seria dla mnie lepsza
 • NashiBuzzz avatar 13 letnia Loli
  2016-09-09 09:45:52 #462512
  NashiBuzzz pisze:
  Druga seria mi się bardziej podoba, więcej jest akcji wgl mnie, w poprzednim dziwny był system opowieści po 2 odcinki, więc jestem zdziwiona że ocena jest aż tyle mniejsza ;)
 • hisako avatar Użytkownik
  2016-03-07 17:52:23 #442597
  Hisako pisze:
  Po pierwszym sezonie, przyszedł czas na drugi. Myślę sobie skoro pierwszy jest w dechę, to drugi nie powinien być gorszy. Niestety, ogromnie się rozczarowałam. Szczerze powiedziawszy, jak dla mnie, drugi sezon mógł w ogóle nie wychodzić. Ledwo dotrwałam do końca, zmuszałam się do oglądania. Z samego zakończenia jestem głupia, sama nie wiem co oni w końcu mieli na myśli, troszkę zamieszali. Główny bohater już nie był tym samym, poczciwym Li ;p, no może trochę się ogarnął pod koniec, ale to już nie to samo. Tym sezonem zepsuli tylko posmak, po sezonie pierwszym. Dla mnie była to strata czasu :(.
 • Plue avatar Użytkownik forum
  2014-09-30 21:31:52 #377518
  Plue pisze:
  Drugi sezon jest dużo lepszy niż pierwszy ;) . Ale moim zdaniem bardziej mi przypasował, motyw z Suou niż od początku z tą Yin : /. Jednym słowem pokochałam Su~ ^ww^.
  Spoiler: spoiler
  I szczerze to jakoś myślałam że Hei i Suou będą razem :P >3< (wiem niemożliwe).
  Fabuła po prostu strzał w dziesiątke, tego mi brakowało ;3. Tak przyjemnie się oglądało drugą serie że aż wróce do niej :)) . Stereopony-Tsukiakari no michishirube było najlepszym op'em. I jak najbardziej polecam wszystkim!! :3
  Korzystaj z opcji spoiler w przyszłości, jeśli chcesz zamieścić fragmenty fabuły.
  Shin.
 • Rouge avatar Użytkownik forum
  2014-09-21 21:34:55 #376047
  Rouge pisze:
  II sezon tak samo jak pierwszy obejrzałam jednym ciągiem.*__* Klimat, kreacje bohaterów, muzyka zostały utrzymane, co prawda opening nie przypadł mi do gustu, ale soundtracki z poprzedniej serii rekompensowały mi niezadowolenie. Za każdym razem, kiedy Suou materializowała PTRD-41 jarałam się jak małe dziecko ''wow, ale superaśnie itp.'' . :D Od samego początku zdobyła moją sympatię i cieszyłam się, że główną bohaterką nie będzie jakaś ślamazara, tzn. z odcinka na odcinek ewoluowała i to jest niezbędne w tego typu anime. Nie rozumiem zniesmaczenia co poniektórych Heiem. Od kiedy to człowiek po przeżyciach i załamaniu nerwowym wygląda jak supermodel ? ;o Serię oceniam kapkę niżej, niż pierwszą. Duży minus za małą ilość odcinków, przez co fabuła została 'ciasno upchnięta', nowi bohaterowie pojawiali się i znikali, np. byłam ciekawa co do Augusta 7. Otwarte zakończenie nieco mnie zmieszało. No ale nic... Klimat jest niepowtarzalny i było to jedno z lepszych, jak nie najlepsze anime akcji, super mocy jakie do tej pory obejrzałam. Na pewno jeszcze kiedyś wrócę do tych tytułów. 9/10.
 • HyuugaNeji avatar Mecha Loli
  2014-04-17 10:47:24 #347076
  HyuugaNeji pisze:
  Drugi sezon jest moim zdaniem zrobiony trochę na siłę "niszczy" tajemnicze zakończenie pierwszego sezonu, chociaż bardzo ładnie powiązali te 2 sezony specialami.
  Drugi sezon rozkręcił się według mnie od momentu
  Spoiler: SPOILER
  odcinka, w którym porwano July i potem wszystko szło pięknie, gładko, aż pięknie się oglądało do końca i wieść, że Suou jest "kopią" nie spodziewałem się
  .
  Opening i ending są dobre. Anime mimo swojego nie najlepszego początku rozkręciło się i było lepiej i lepiej :). Oceniam to na 8/10.
 • Roksanaaa007 avatar Użytkownik
  2014-04-04 22:13:56 #345507
  Roksanaaa007 pisze:
  Cudowne anime obydwa sezony mi się podobały ale tutaj końcówka chyba najbardziej.
  Spoiler: spoiler
  Normalnie łzy zaczeły mi lecieć gdy Hei odchodził razem z Yin.
  Naprawdę polecam to anime jest cudowne i ta muzyka kiedy Hei w chodził do akcji boska!!! Anime warte obejrzenia 10/10. <3
 • Vertoliare avatar Użytkownik forum
  2014-03-27 20:59:17 #344311
  Vertoliare pisze:
  Cóż, choć pierwsza seria o wiele bardziej mi się podobała, to ta także przypadła mi do gustu. Ciekawa fabuła, dużo akcji i jej zwrotów. Pojawiają się zarówno znane z pierwszej serii, jak i wiele nowych postaci. Niektóre wątki można by poprowadzić w inny sposób, bo niestety mam wrażenie, że na siłę były w jakimś momencie "cięte" i w taki sposób seria zmieściła się w tych 12 odcinkach. Nie przeszkadzało to jednak w zaciekawieniu widza i wzbudzeniu w nim pewnych emocji, przynajmniej mnie. Choć czuję lekki niedosyt po tych 12 odcinkach, to jak wspomniałam seria podobała mi się.
  W pewnych momentach zwracałam też uwagę na muzykę. Ta także wymaga pochwalenia przeze mnie. Podobał mi się zwłaszcza opening i nutka/bit pojawiająca się, gdy Hei wkraczał do akcji :)