Anime: Ibara no Ou

King of Thorn, Ibara no Oh, いばらの王,
OPIS:

W niedalekiej przyszłości, na gatunek ludzki spada epidemia nieznanej dotąd choroby, umieralność spowodowana wirusem wynosi 100%, nikt z zarażonych nie ma szansy na przeżycie. W tym czasie jedna z firm ogłasza ukończenie nowego projektu "cold sleep", dzięki któremu może zahibernować 160 ludzi na okres nawet 100 lat, aby spokojnie "przeczekali" do czasu, gdy zostanie wynalezione lekarstwo. Jedną z wylosowanych do tego projektu osób jest bohaterka Kasumi, której rodzice zmarli z powodu epidemii, osieracając ją oraz jej siostrę. Obie są zarażone, jednak tylko Kasumi została zakwalifikowana do projektu. Po przebudzeniu członków eksperymentu czeka nie lada zdziwienie - wszystko się zmieniło, muszą teraz walczyć o życie stając naprzeciw nieznanych istot w cierniowej dżungli.
 

Gatunki:

Powiązane Serie

Postacie

character

Alice

Drugoplanowa

staff
character

Ishiki, Shizuku

Drugoplanowa

staff
character

Owen, Laura

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

Aikei,Yukiko

Animator Klatek Kluczowych

character

Arisawa,Hiroshi

Animator Klatek Kluczowych

character

Bevins,Christopher

Reżyser Dubbingu

character

Chiba,Takahiro

Animator Klatek Kluczowych, Reżyser Animacji

character

Endou,Hirotaka

Reżyser Odcinka

Recenzje

Brak recenzji. Napisz pierwszą tutaj!

Rekomendacje

Brak rekomendacji. Napisz pierwszą tutaj!!

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Ibara no Ou(Dyskusje o konkretnych tytułach) laudemort

Ostatnie wpisy na forum.

Ibara no Ou w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • allgreen avatar Użytkownik
  2016-10-15 02:04:11 #467285
  allgreen pisze:
  Ale co tu się stało? Szczerze nie jest złe, ale nic nie zrozumiałem, albo to film z gatunku tych co musisz sobie wszystko sam dopowiedzieć. Skojarzyło mi się jak jakiś remake w wersji anime, bo coś takiego chyba widziałem w formie zwykłego filmu choć tu było to bardziej... ymm takie typowe fiction. Ciężko powiedzieć, ale złe nie jest myślę tak ogólna 7,5/10
 • bato3 avatar Taki tam koder
  2016-10-15 00:06:33 #467270
  bato3 pisze:
  Bardzo ciekawe. Zaskakuje do samego końca. (I zupełnie nie rozumiem, czemu na Tanuki zebrało tak słabe opinie)
  Może i oprawa muzyczna na przeciętnym poziomie, a i momentami jakby CGI niedosć w postprodukcji dopieścili, ale za to co za historia!
 • HyuugaNeji avatar Mecha Loli
  2014-01-11 11:17:18 #328358
  HyuugaNeji pisze:
  Cudowne, genialne, fascynujące takimi słowami mogę opisać ten tytuł. Dużo tajemniczości, dużo krwi i wszystkie śmierci cudowne tylko myślałem, że przeżyje więcej osób to jedyny minus moim zdaniem
  Spoiler: SPOILER
  Powinien przeżyć jeszcze ten wojskowy i ta blondynka co czytała książkę.

  Muzyka pod koniec także cudowna. Anime uważam za bardzo bardzo bardzo udane i oceniam na 10/10 oraz polecam WSZYSTKIM uwielbiającym taki klimat.
 • Steno avatar Newbie
  2013-08-31 19:36:28 #302798
  Steno pisze:
  oo bip. O mój mózg O.o a człowiek myślał, że już wszystko widział. Cudowne anime! Dawno takiego nie oglądałam. Muzycznie byłam w raju. Awww..świetne! Aż chciałam zamknąć się w lodówce i dołączyć do nich. Również graficznie film mnie ujął. Czasami nie rozumiałam o co chodzi w fabule, ale jakoś z każda kolejna minutą było coraz lepiej i w końcu dało radę ogarnąc o co chodzi. Super, super, super! 9/10 Polecam
 • AmonAmar avatar Użytkownik forum
  2013-04-14 11:28:23 #266612
  AmonAmar pisze:
  Dobry film w klimacie Post-Apo czyli to co lubię, graficznie i dźwiękowo jest na przyzwoitym poziomie, ale tak tu chodzi głównie o fabule która wraz z zakończeniem naprawdę umie zaskoczyc oryginalnym rozwiązaniem.
 • FantasyaYukiko avatar Newbie
  2012-12-31 17:38:01 #239836
  Fantasya pisze:
  Fajny film, wciągający, ale takiego obrotu akcji to się nie spodziewałam. Końcówka rzeczywiście zaskakuje i muszę przyznać, że przeszło moje najśmielsze oczekiwania co do możliwych zakończeń. Polecam jako przerywnik między krótkimi seriami.
 • Theron avatar Użytkownik forum
  2012-12-31 14:19:33 #239770
  Theron pisze:
  Graficznie świetne, muzyka.. nie pamiętam, ale wiem, że coś było i że się podobało, Pomysł. Cholernie ciekawy i nawet oglądając trailery i AMV ciężko uchwycić klimat Filmu.
  ( wiem bo oglądałem )
  Jarasznikos Co do Marko. to co z nim zrobili wywołali uśmiech zaskoczenia u mnie więc dobrze, ze odstąpili od oryginału.
  Zakończenie...
  Dzięki zakończeniu dodatkowy plus z oglądania.
  Ocena najwyższa.
 • christopher avatar Newbie
  2012-12-15 22:38:42 #233246
  christopher pisze:
  Podobało mi się. Co prawda widziałem lepsze dzieła pod kątem audio - wizalnym, ale i tu ta część, szczególnie graficzna wybija się ponad przeciętność i trzyma poziom pełnometrażówek. Odnośnie samej muzyki to podobały mi się niektóre kawałki, zwłaszcza jak śpiewał kobiecy głos.
  Zarówno grafika i muzyka podobają się i dodatkowo podkreslają cały klimat opowieści.
  Spodobał mi się również motyw wykorzystania baśni śpiącej królewny i samo to anime trochę taki baśniowy nastój ma.
  Jednak nie to w anime zasługuje na pełną uwagę i uznanie, ale fabuła i to jak zakończyli. Rzecz jasna akcji nie zabraknie.
  Zakończenie ciekawe, niesztampowe. Co do samej fabuły to im dalej tym większa miazga. Oglądając człowiek mniej więcej stara się przewidzieć rozwój wydarzeń, by nagle nowe elementy i fakty zmieniły całość postrzegania, a i tak pod koniec dostanie coś innego niż się spodziewał. W trakcie końcowych aktów otrzymuje szybkie wyjaśnienie nie mniej przez cały seans zastanawia się co jest snem, co jawą, a co rzeczywistością, aby na końcu dostać tak nietypowe, a zarazem proste zakończenie, tylko czy faktycznie jest takie proste?. Teraz pozostaje pyatnie, czy jest ono szczęśliwe? Na swój sposób tak.
  Moja ocena to 10/10 i polecam.
 • Raz0 avatar Użytkownik forum
  2012-12-07 22:40:22 #229828
  Raz0 pisze:
  Właśnie skończyłem oglądać 2 raz i powiem szczerze że za 2 razem spodobało mi się jeszcze bardziej to co kiedyś nie było mi jasne wszytko się wyjaśniło polecam film każdemu nie zaprzeczę ze łeska raz poleciała daje 5/5 i zachęcam do obejrzenia bo warto!!! ///////// A jeśli ktoś zna podobne filmy czy anime z serią to proszę na PW mi napisać ;-]
 • KRIS25 avatar Użytkownik forum
  2012-12-07 15:32:33 #229460
  KRIS25 pisze:
  Film jest dobry, wciągająca fabuła, i szybka akcja to to jego najlepsze zalety. Na pewno jest warty obejrzenia