Anime: Kaichou wa Maid-sama!

Maid-Sama!, Kaicho wa Maidsama, Kaichou wa Meido Sama, Class President is a Maid!, 会長はメイド様!, Służąca Przewodnicząca!,
OPIS:

Anime opowiada o pewnej dziewczynie - Ayuzawie Misaki. Jest to prawie przeciętna nastolatka. Mówiąc ,,prawie" mam na myśli to, że jest przewodniczącą (od niedawna) szkoły koedukacyjnej. Misaki nienawidzi chłopaków za ich niechlujstwo oraz brak kultury. Ale nie dość tego: jest bardzo silna i trenuje od kilku lat aikido. Dlatego szybko sprowadziła do szkoły porządek. Jako że dziewczyna jest biedna, pracuje w małej kawiarni, gdzie obsługa jest przebrana za pokojówki. Misaki trzyma to w sekrecie przed innymi, lecz na jej nieszczęście Usui Takumi, najprzystojniejszy chłopak w szkole, odkrywa jej tajemnicę. Czy Usui ją wyjawi, czy zatrzyma dla siebie? Przekonajcie się sami.

Gatunki:
Grupy docelowe:
Rodzaje postaci:
Miejsce i czas:

Powiązane Serie

Postacie

character

Erika

Drugoplanowa

staff
character

Gon-chan

Drugoplanowa

staff
character

Honoka

Drugoplanowa

staff
character

Ishida

Drugoplanowa

character

Kou

Drugoplanowa

staff

Obsada

character

heidi

Wykonawca Piosenki Przewodniej

character

Abe,Misao

Animator Klatek Kluczowych

character

Fujisaki,Kenji

Animator Klatek Kluczowych

character

Fujiwara,Hiro

Twórca Pierwowzoru

character

Fukuda,Michio

Storyboardzista

Recenzje

 • user image

  Kaichou wa Maid-sama! opowiada o Ayuzawie Misaki, dziewczynie, która została przewodniczącą szkoły. Ta dziewczyna nienawidzi mężczyzn za ich sposób bycia, czyli nieokrzesanie i niechlujstwo. Do tego wszystkiego jest bardzo silna i trenuje aikido, co pozwala jej zapanować nad mężczyznami w szkole, która dopiero od niedawna jest koedukacyjna (wcześniej chodzili tu tylko chłopcy). Prywatnie Misaki jest biedna i pomaga swojej samotnej matce, dorabiając sobie w kawiarence, gdzie przebiera się za pokojówkę. Swoją pracę trzyma w sekrecie, ponieważ boi się, że zostanie wyśmiana jednak wszystkiego dowiaduje się szkolny przystojniak, Usui Takumi. Od tej pory chłopak stara zbliżyć się do dziewczyny, jednak czy mu się to uda?
  Tak mniej więcej można opisać to anime. Muszę zauważyć, że w pierwszej chwili opis mnie odrzucił, bo jak to? Silna dziewczyna dająca radę całej zgrai facetów i trenuje tylko aikido? Jednak po namyśle postanowiłem dać szanse temu anime i obejrzałem je z wielką przyjemnością. A teraz przejdźmy do rzeczy:
   
  1. Fabuła.
  Na samym początku przekonujemy się, co znaczy, że główna bohaterka trzyma twardą ręką wszystkich mężczyzn w szkole. Praktycznie każdy się jej boi prócz dziewczyn, choć nie można odmówić jej tego, że ze strony wszystkich darzona jest swoistym szacunkiem. Misaki jest biedną dziewczyną, dlatego pracuje w kawiarence, aby odciążyć nieco swoją matkę, pięknie z jej strony prawda? Jednak jest pewien haczyk, musi przebierać w strój służącej/pokojówki, przez co boi się, że kiedy uczniowie jej szkoły dowiedzą się o tym, to straci ich zaufanie i szacunek, a co gorsza będą się z niej śmiali. Obawia się ona także tego, że gdyby ta wieść dotarła do nauczycieli, to pozbawiliby jej oni stanowiska przewodniczącej rady uczniowskiej. Jednak prawdziwa akcja zaczyna się, kiedy najprzystojniejszy chłopak w szkole przypadkiem okrywa tajemnicę dziewczyny. Misaki boi się, że Usui zdradzi jej sekret, aby ją skompromitować. Od tego momentu mężczyzna stara się zdobyć kobietę, która jest postrachem wśród wszystkich facetów w szkole (uczniów). Ona jako jedyna zaczęła go interesować i widać, że się o nią stara, co już jest wielkim zaskoczeniem, ponieważ można zauważyć, że odrzuca wszystkie wyznania miłości, którymi zasypują go w szkole uczennice. On jednak upatruje sobie Misaki, która wydaje się być mu niechętna i wciąż go odpycha, ale to go nie zniechęca, a wydaje się jeszcze bardziej motywować. Czyż to nie piękne patrzeć jak ktoś kogoś kocha mimo odtrąceń i nadal się o tą osobę starą, mając nadzieję na wspólne życie?
  Usui każdego dnia wciąż kręci się wokół dziewczyny i nawet przychodzi do kawiarenki, kiedy ona ma zmianę, by ją obserwować. Misaki wścieka się na niego raz za razem, ale widać, że zmienia się jej nastawienie do niego, z tym że ona nawet przed sobą nie chce przyznać, że zaczyna coś do niego czuć. Przez to wszystko wynikają różne zabawne sytuacje, dzięki czemu fabuła nie jest nudna.  W pewnym momencie pojawia się pewien chłopak, który kocha dziewczynę od dzieciństwa. W ten o to sposób Usui ma konkurencję. Kogo wybierze Misaki i czy w ogóle zdecyduje się na któregoś z nich? To tylko dodaje ciekawy wątek do fabuły.
                 
  W ten o to sposób omówiłem fabułę jednak czy zrobiłem to dokładnie? Nie. Nie zanalizowałem jej do końca, choć fakty mogą temu przeczyć. Fabuła, mimo że ciekawa, to momentami może znudzić, bo ileż można patrzeć na usilne starania się o jedną osobę, która nie wie do końca, czego chce? Dlatego właśnie różne gagi mają nam pomóc przebrnąć przez to wszystko. Moim zdaniem fabule niewiele brakuje do ideału, więc co jeszcze jest nie tak? To, że jest ona stanowczo zbyt krótka, można czuć pewien niedosyt po obejrzeniu tego anime. Tylko czy tak nie powinno być? Powinno, ale niektóre rzeczy w scenariuszu powinny być pociągnięte dłużej, niż jest to zrobione. Ogólnie fabuła wciąga i kiedy się obejrzy ostatni odcinek, ma się ochotę zacząć oglądać wszystko od nowa aż do znudzenia i będzie to cały czas śmieszyć i wzruszać. Tak więc fabułę można ocenić na 9/10.
   
  2. Grafika.             
  Muszę przyznać, że widywałem różne grafiki i tą muszę uznać za przeciętną. Jedynie postacie (szczególnie te główne) zasługują na pochwałę. Wydaje mi się, że gdyby twórcy bardziej przyłożyli się do szczegółów, ocena byłaby o wiele wyższa. Ważne są także kolory, które tutaj nie mają odpowiedniego odcienia, czy też tonacji, ale i tak nie można na nie zbytnio narzekać. Ogólnie mówiąc, wszystko narysowane jest dobrze, ale jak wspominałem, niczym szczególnym się ona nie wyróżnia, przez co nie zwróci uwagi bardziej wymagających osób. Moja ocena co do niej, to 5/10.
   
  3. Muzyka.
  Wydaje się być odpowiednio dobrana jednak nie zachwyca. To znaczy nic innego jak to, że nie ma się wrażenia, iż można by było ją słuchać cały czas, ani że się ją zapamięta na dłuższy czas. Tak więc uznaję ją za przeciętną, ponieważ nie zachwyca, ale także nie odrzuca, gdy się ją słyszy. Ocena jak przy grafice - 5/10.
   
  4. Postacie.
  Ayuzawa Misaki - główna bohaterka anime. Bywa naiwna i łatwowierna, ale trzeba jej przyznać, że ma wybuchowy temperament. Kiedy znajduje się w obecności Usuia widać po niej, że sama nie wie czego chce, mimo że stara się ukrywać to pod ogólnym hasłem „Jak ja go nienawidzę”. Należy przyznać dziewczynie, że jest inteligenta, silna i mocno stojąca na ziemi tak, jak przystało na przewodniczącą rady uczniowskiej.
                 
  Usui Takumi - główna postać męska w tym anime. Klasycznie jest on przystojnym mężczyzną, za którym oglądają się kobiety, więc można powiedzieć, iż jest to klasyka, ale co go wyróżnia? To, że jest wokół niego aura tajemniczości, niewiele o nim wiemy, co sprawia, że jego czyny stają się nieprzewidywalne. Kobiety go nie interesowały, a przynajmniej nie w sposób by z którąś z nich być, dopóki nie poznał głównej bohaterki, na punkcie której oszalał. Jest wysportowany, inteligentny i darzony ogromnym szacunkiem wśród uczniów.
                 
  Shōichirō Yukimura - wiceprzewodniczący rady uczniowskiej. Chłopak jest niezwykle płochliwy, co tylko dodaje mu uroku. Ubolewa nad tym, że jest często mylony z dziewczyną (i za nią przebierany). Widać, że uważa, Misaki niemal za Boginię, która potrafi wszystko zrobić. Można o nim powiedzieć, że jest to taki chłopak, który może i boi się własnego cienia, ale jest pocieszny, taki do rany przyłóż. Ma on siostrę, o którą dba z należytą troską, w końcu jest jej starszym bratem. Zastanawia mnie tylko, jakim cudem został on wiceprzewodniczącym?
                 
  Utsumi Yuuta - o nim należy na samym początku powiedzieć, że jest żarłokiem i niczym pies za pomocą węchu rozpoznaje, z jakim jedzeniem ma do czynienia, mimo iż jest ono ukryte i nawet nieodpakowane. Za dziecięcych lat był towarzyszem Misaki i po latach wraca, aby zdobyć jej serce, przez co staje się rywalem Usuia. Jego zachowanie przyprawia o zawrót głowy, dla jedzenia gotów jest zrobić wszystko, nawet oddać własne życie. Można więc stwierdzić, że jest on zabawną postacią, ale także dobroduszną, a do tego można go uznać za przystojniaka. Podoba się on dziewczynom, a nawet zachwyca się nim sama Misaki, która przecież nienawidzi mężczyzn, choć i on ją denerwuje, ale głównie swoim łakomstwem.
                 
  Hyoudou Aoi - cóż ta postać jest w sumie na czasie. Gość uwielbia damskie ciuchy, więc się w nie przebiera, zakłada perukę i udaje dziewczynę. Jako płeć piękna uznany jest za internetową idolkę, ale jako facet jest pośmiewiskiem z powodu swoich przebieranek. Trzeba przyznać, że to nieco wkurzająca postać z powodu swojego charakteru, a nie dlatego, że lubi damskie ciuszki (a niech ubiera, w końcu gender stał się modny). Uważa się za super osobę, a tak naprawdę wydaje się być rozpieszczonym bachorem, którego o dziwo inni lubią. Należy zauważyć, że umie szyć nawet spoko ubrania i świetnie je przerabia, więc ma dobry gust i potrafi każdemu dobrać odpowiednie rzeczy.
   
                 
  Przedstawione postacie to tylko nieliczna zbieranina, która moim zdaniem najlepiej oddaje esencję całego anime. Każdy nich czymś się wyróżnia, dzięki czemu przyjemnie się wszystko ogląda. Każdy bohater dociera się z innymi w odpowiedni sposób, dlatego uważam, że zasługują one na pochwałę i to ogromną. Ta ogólna charakterystyka i analiza postaci powinna być wystarczająca, żeby udowodnić, że są one bardzo dobre. Jednak czasem można się na nie wkurzać, ale po chwili znów być nimi zachwyconym. Właśnie to, że oddziałują na emocje, sprawia, że się je polubi niemal od razu. Bez nich to anime nie byłoby śmieszne, fajne czy choćby przeciętne, tylko beznadziejne. Przecież wszystko zależy właśnie od nich czy anime zdobędzie serca widzów. Ocenić je można bardzo wysoko, co też zrobię, ponieważ jak dla mnie to są one 9/10.
   
  5. Podsumowanie.
  Podsumowując, należy zwrócić uwagę na to, że opis anime nie jest może zachwycający i zbyt intrygujący, ale fabuła i postacie zapamięta się na długo. Muszę przyznać, że to anime jest jednym z najlepszych, jakie oglądałem, przynajmniej do tej pory. Niektórzy mogą stwierdzić, że chyba mało widziałem anime, żeby tak mówić, ale przecież każdy może mieć różne gusta i opinie, więc co szkodzi sprawdzić? Jakby nie patrzeć, to nie muzyka czy grafika decydują o tym, czy dane anime nam się spodoba, choć i one nie są bez znaczenia. Im lepsza grafika, tym większą uwagę przyciąga anime. Muzyka znów jest elementem, który ma nam umilić oglądanie, a przede wszystkim ma podkreślić to, co się dzieje. Tak więc, krótko mówiąc, anime jest warte polecenia. Moja ogólna ocena dla tego anime to 8/10.
   
   
   

Rekomendacje

 • Special A

  avatar

  Przez PandaGirl12x, 2015-05-29 17:30:42.

  Oba to romanse i komedie. Mamy też dwójkę rywalizujących, kłócących się chłopaka i dziewczynę. I tu i tu są świetne postacie pierwszo- i drugoplanowe oraz oglądając ma się wrażenie, że to jest prawie kropka w kropkę Special A i odwrotnie. Tak więc, jeżeli komuś spodobało się SA to niech obejrzy Kaicho wa Maid-sama, bo oba są prawie takie same.

 • Aoharu x Kikanjuu

  avatar

  Przez Agunia664, 2015-08-23 23:47:43.

  W obu przypadkach mamy do czynienia z bohaterami, którzy mają silne poczucie "sprawiedliwości". Przewodniczący szkoły (w wypadku anime "Kaichou wa Maid-sama!" - przewodnicząca), rozwiązuje problemy siłą i wszyscy uczniowie czują respekt do postaci pierwszoplanowych. Jednak jest różnica między tymi anime, ponieważ w Kaichou wa Maid-sama wpleciony jest romans, a w Aoharu x Kikanju akcja. Oba anime łączą wątki komediowe.

 • Kamikaze Kaitou Jeanne

  avatar

  Przez milliannaPuppy, 2017-02-28 16:36:23.

  "Kamikaze Kaitou Jeanne" oraz "Kaichou wa Maid-sama" to dwa piękne romanse z komedią. Można się przy nich odprężyć po ciężkim dniu.

  W obu anime spotykamy się z młodą nastolatką prowadzącą podwójne życie. Jej sekret poznaje jednak przystojny chłopak i korzystając z tego lubi jej dokuczać (ale dlatego, że ją lubi) i za to jest na początku znienawidzony. Główny bohater posiada również "siódmy zmysł", który jest w stanie znaleźć dziewczynę w każdej chwili, a zwłaszcza jak jest w ciężkiej sytuacji i tym wpada w łaskę bohaterki.

  Jeżeli spodobało Ci się jedno, to na pewno z chęcią obejrzysz drugie. Polecam!

Rekomendacje do tego tytułu

 • Toradora!

  avatar

  Przez Awerin, 2016-10-18 13:41:13.

  Kaichou wa Maid-sama! i Toradora! nie są podobne tylko dlatego, że na końcu obu tytułów pojawia się wykrzyknik. Przedstawione wątki miłosne w tych anime są nieco podobne z tą różnicą, że w tym pierwszym bardziej żywiołowym jest chłopak, a w drugim tytule - dziewczyna. Można zauważyć, że w tych anime walka o miłość sprawia nie tylko to, że się wzruszymy, ale także, że uśmiechniemy się widząc nieco komiczne zakończenia prób zdobycia miłości. Dlaczego ta rekomendacja? A no dlatego, że moim zdaniem te anime są jednymi z najlepszych romansów, jakie do tej pory oglądałem i być może ktoś podzieli moje zdanie. Można śmiało stwierdzić, że po obejrzeniu tych anime czuję się niedosyt, człowiek zaczyna się łudzić, że może jeszcze został jakiś odcinek, mimo że obejrzał ostatni. Klimat jest w obu przypadkach świetny, a usilne starania bohaterów by zdobyć miłość i ich wahania, a także poświęcenia dla drugiej osoby są niesamowite. Właśnie to są główne powody, dla których rekomenduję te tytuły. Dzięki nim można zapomnieć o wszystkim i wciąż do nich wracać, mimo iż obejrzało się je już nie jeden raz.

   

 • Hakushaku to Yousei

  avatar

  Przez Kitkun, 2016-11-26 21:58:48.

  W obu seriach męscy bohaterowi chcą przypodobać się żeńskim postaciom. U obu z początku nie widać, czy robią to dla "rozrywki", czy jednak naprawdę coś czują do bohaterek. Same dziewczyny zarzekają się, że nic nie czują do bohaterów, jednak czasami można zaobserwować coś zupełnie odwrotnego (innymi słowy - są to typowe tsundere).

Forum - dyskusje na temat tytułu

Temat Autor
Kaichou wa Maid-sama!(Dyskusje o konkretnych tytułach) kinderkoza

Ostatnie wpisy na forum.

Kaichou wa Maid-sama! w Dyskusje o konkretnych tytułach
Nie możesz dodawać postów
 • KinIhara avatar Użytkownik
  2017-03-06 10:41:52 #475784
  KinIhara pisze:
  Zakochałam się w tym anime już po paru pierwszych odcinkach, co było dosyć dziwne, ponieważ nie przepadam za romansami. Jednak fabuła kompletnie mnie zaskoczyła i dlatego tak je polubiłam.
  9/10
 • KoNeko-chan avatar Użytkownik
  2017-02-14 17:46:46 #474089
  KoNeko-chan pisze:
  jeden z lepszych romansów jakie oglądałam. Usui jest moim ulubionym typem postaci co sprawia ze cała seria ma u mnie dodatkowe plusy. jak dla mnie tempo rozkręcania się romansu było ok, nie lubię sierotowatych bohaterek które w ostatnich sekundach ostatniego odcinku dalej nie potrafią określić swoich uczuć.
  z kolei muzyka jest genialna ^^ 10/10 za UxMishi :serce:
 • ANOVII avatar Użytkownik
  2017-02-13 19:02:31 #474040
  ANOVII pisze:
  Bardzo się cieszę, że nie tylko mnie zachwyciło to anime;-) szkoda, że nie ma 2 serii bo przyjemnie się oglądało tą parę z charakterem. Obecnie manga wydawana jest w Polsce a jak wiadomo z wersji angielskiej jest dalszy ciąg tej historii^_^
 • Reiko_Chan13 avatar Użytkownik
  2017-02-13 00:12:09 #474004
  Reiko_Chan13 pisze:
  Anime jest okej, ale ostatecznie nierealistyczne. Usui, jak i każdy inny człowiek nie wytrzymałby psychicznie tyle razy "nienawidzę cię" i ani jednego "kocham cię". Misaki to tsundere, pod koniec, a szczególnie w ostatnim odcinku mnie zaczęła mocno wkurzać...
 • Minki0707 avatar Użytkownik
  2017-02-07 19:25:55 #473757
  Minki0707 pisze:
  To Anime jest super! *-* Zdecydowanie moje ulubione, polecam również przeczytać mangę, jest tam więcej szczegółów i kontynuacja.
 • masi avatar Użytkownik
  2017-01-03 09:17:00 #471018
  masi pisze:
  xD to trochę parodia, nagle ren, lub szukaj mode, (ren Hunter z hunter jeden z nenu, wzmocnienie) xD jest dużo więcej.
  Ocena 8/10 w miarę komedia, i romans jednak brak czegoś, gdyby lepsza komedia 9 gdyby romans 9, obydwa 9,5 brakuje czegoś do tej 10 , jednak POLECAM nie oglądałem na siłę, bardzo lekki klimat, postacie nie narzekam muzyka, i tak nie oceniam xD ale jest ok, fabuła, no prawie bo romans i komedia są ok, ale brakuje trochę im , a kreska przyjemna. Dlatego gdyby brać muzykę i postacie pod uwagę wahadło by się między 7,5/8,5 a muzykę i fabułę 8/9 a wszystkie aspekty 7 jednak ja mam tendencję do oglądanie na raz, i że nie znudziło daje 8 (rzadko się tak dzieje że nie nudzi )
 • Miyukiixd avatar Użytkownik
  2016-11-16 18:15:28 #469354
  Miyukiixd pisze:
  Uwielbiam to anime! *-* Od początku mi się bardzo podobało. c:
  Szkoda tylko, że nie ma drugiego sezonu, eh
  Bardzo podoba mi się charakter Usui'ego i Misaki! ^^
 • SnoopyPL avatar Użytkownik
  2016-11-03 20:41:19 #468704
  SnoopyPL pisze:
  "Kaichou wa Maid-sama!", czyli jak ostatnie odcinki mogą zniszczyć przyjemność z oglądania.
  Gdy pierwszy raz zobaczyłem to anime, a dokładniej okładkę pomyślałem, że musi to być niesamowity romans. Niestety nie do końca okazało się to prawdą. Fabuła rozkręcała się w dobrym tempie, Usui był super, krok po kroku rozkochiwał w sobie Misaki, dochodziło do naprawdę gorących momentów. Zaś Misaki powoli odkrywała swoje uczucie do niego, nigdy nie zapomnę jej pięknej, zarumienionej twarzy. 20. pierwszych odcinków były niesamowite. I tutaj moja przyjemność z oglądania się kończy, pojawia się typ postaci, której osobiście nienawidzę. Ostatni odcinek, czyli zakończenie owej historii był fajny, jednak zakończenie było dosyć drętwe (zwłaszcza, że to jednosezonowiec), a przynajmniej takie miałem odczucie. Moja ogólna ocena wynosiłaby 9,5/10, jednak ostatnie odcinki zaniżyły tą ocenę do 8/10. Drugi sezon prawdopodobnie nie powstanie, jednak obejrzałbym go z wielką chęcią i wierzę, że naprawiłby moją ocenę końcową.
 • PaulinaSAMV avatar Użytkownik
  2016-11-02 03:36:33 #468656
  PaulinaSAMV pisze:
  Cudo! Genialne anime, na pewno kupię też mangę!
 • Nejra20 avatar Użytkownik
  2016-10-22 15:41:34 #468074
  Nejra20 pisze:
  PIEKNE ANIME ROZWALIŁ MNIE ODCINEK ,,USUI TY IDIOTO" KOCHAM TO ANIME
TS3
Shoutbox
Radio
Facebook
Oglądane anime
Czytane mangi
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych odcinków.
Zaloguj się, aby pobrać listę nowych rozdziałów.